STYMULATORY I TERAPIE KOLAGENOWE NA CIAŁO
Stymulatory i terapie kolagenowe to przełomowe zabiegi w medycynie estetycznej, które pozwalają na skuteczną regenerację i odbudowę skóry całego ciała. Wykorzystują one preparaty oparte na kolagenie, który jest podstawowym budulcem zdrowej, młodej skóry. Niestety wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada, co prowadzi do utraty elastyczności i pojawiania się pierwszych oznak starzenia się skóry. Problemy takie jak cellulit, rozstępy oraz blizny często towarzyszą temu procesowi, a ich obecność może wpływać na utratę pewności siebie. Stymulatory i terapie kolagenowe stymulują produkcję nowych fibroblastów, które odgrywają kluczową rolę w procesie odmładzania skóry, poprawiając jej kondycję i przywracając młodszy wygląd.
Stymulatory oraz terapie kolagenowe na ciało to zabiegi polecane przede wszystkim, dla osób, które borykają się z utratą jędrności i elastyczności skóry na całym ciele. Procedury te będą także idealnym wyborem w przypadku rozstępów, cellulitu i blizn występujących na ciele. To także odpowiednia opcja dla pacjentów, którzy pragną odmłodzić swoją skórę, nadać jej promienny wygląd i przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia.
Wskazania do wykonania zabiegu
- blizny na ciele,
- rozstępy,
- cienka i osłabiona skóra w okolicach kolan, wewnętrznej strony ud, brzucha i ramion,
- skóra wymagająca nawilżenia,
- wiotka skóra,
- regeneracja macierzy pozakomórkowej,
- widoczny cellulit,
- utrata jędrności skóry.
Przebieg zabiegu, czas trwania zabiegu
Zabieg z wykorzystaniem preparatów na bazie kolagenu trwa od 30 do 60 minut w zależności od obszaru. Procedura rozpoczyna się od podania znieczulenia w postaci maści. Następnie specjalista oczyszcza i dezynfekuje obszar zabiegowy. Procedura właściwa polega na iniekcji wcześniej przygotowanego preparatu przy użyciu cienkiej igły bądź kaniuli w okolice objęte zabiegiem. Po wykonaniu zabiegu pacjent niemal natychmiast może powrócić do codziennych czynności.
Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj po 7-14 dniach od wykonania zabiegu i narastają stopniowo. Dla uzyskania pełnych rezultatów terapii należy wykonać 2-4 zabiegów w odstępach co 1 miesiąc. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, stanu skóry oraz stylu życia efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Dodatkowo raz na 5 miesięcy warto wykonywać zabieg podtrzymujący. Zabieg stymulatorami kolagenu jest bezpieczny, a stosowane preparaty są biokompatybilne i nie wywołują skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów i terapii kolagenowych nie wymaga specjalnego przygotowania. Jednakże procedura zabiegowa poprzedzona jest konsultacją, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, dobiera odpowiedni rodzaj preparatu, omawia oczekiwania oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Należy pamiętać, aby w dniu zabiegu nie nakładać na obszar objęty zabiegiem żadnych kosmetyków, balsamów itp.
Zalecenia po zabiegu
- Procedura zabiegowa nie wymaga okresu rekonwalescencji.
- Po wykonaniu zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, tkliwość i zaczerwienienie – objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 2-3 dni od wykonania procedury.
- Po wykonaniu zabiegu zaleca się zadbanie o odpowiednią higienę, w tym używanie delikatnych środków myjących i czystych ręczników.
- Przez 7 dni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, brać gorących kąpieli oraz powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego.
- Przez okres trwania terapii należy powstrzymać się od opalania i stosować preparaty ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- alergia na którykolwiek ze składników preparatu,
- stany zapalne na skórze,
- choroby autoimmunologiczne,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- choroby nowotworowe,
- grzybicze, wirusowe i bakteryjne infekcje skóry,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi.